Vizöntő
2006.01.22. 20:46
(01.21-02.19)
Vizöntő
Harmonikus szín: zöld árnyalatok, és indigókék Szerencsenap: szombat Drágakő: opál, akvamarin, zafír Szerencseszám: 1 és 6 Virág: Orgona, alpesi rózsa, pitypang Szerelmes: Ikrek és Mérleg
Én, önkifejezés:
Néhány jellemző tulajdonsága címszavakban: kellemes a modora, művészi hajlamú, szellemi beállítottságú, éles szellemű, filozofikus gondolkodású, finom érzésű, meggyőző erejű, humánus, hűséges, szabad, nyitott, találékony, életmódjában független, különc, álmodozó, rajongó, barátságot ápoló.
A Vízöntő-jegy tárgyalásánál elkerülhetetlen, hogy említést tegyünk - hacsak néhány mondat erejéig is - egy nem személyes, nem egyedi területről. Az asztrológia szemlélete szerint egy nagy világkorszak küszöbén állunk. A Halak korszaka lezárult, és kezdődik az új, több mint kétezer éves szakasz, a Vízöntő korszaka. Mindaz a megújító, a régit összekötő erő, amit nap mint nem tapasztalunk, a tömegekből váratlanul, kiszámíthatatlanul, mélyről feltörő roppant céltudatos energia a Vízöntő-jelleg nyugtalan, változtatást akaró, elnyomást nem tűrő, szellemi megújulást követelő igényéről fakad.
Természetesen nem kell minden Vízöntő-hangsúlyos embernek forradalmárnak lennie. Ezzel a rövid kitérővel csak azt kívántam érzékeltetni, hogy az asztrológia ma megkülönböztetett figyelmet szentel a Vízöntő-jegynek, a Vízöntő-jellegnek.
Most lássuk a Vízöntő-szülöttek néhány tulajdonságát részletesebben. Az a fajta ember, aki önmagát háttérben képes tartani azért, hogy érvényesülhessen az eszme, az elgondolás, amiben hisz, amit képvisel. Éppen ezért vitapartnerének nehéz dolga van, mert nem érzi a személyes szembenállást, csak hideg, száraz tényeket és még inkább megcáfolhatatlan eszméket, hiteket, álmokat, ideológiákat. Mégsem ellenségeket, hanem barátokat szerez a Vízöntő ezzel a modorával, stílusával. Sokaknak imponál, hogy ezt az embert pillanatnyi dolgokkal, nekiszegezett érzelmekkel nem lehet kilendíteni önmagából. Ez a tényekhez való hűvös viszonya biztosítja számára, hogy derűsen, kicsit flegmatikusan szemlélje önmagát, környezetét, és vigyen végig párbeszédet, vitát egészen addig a pontig, ahol átvilágítja a tények mögött meghúzódó érzelmi gyökereket.
Azok a Vízöntő típusú emberek, akiknek életszemlélete központjában nem áll valamilyen nagy eszme, ideológia, vallási gondolat, hajlanak a nihilizmus felé, azonban ezt is igen szimpatikusan valósítják meg. Életszemléletükben az egyenlőség eszméje mindenre vonatkozó, elfogadott ténnyé válik, életük józan életszabályok pedáns követésével telik. A nehézségeket önmérséklettel, toleranciával oldják meg. Elfogadják, vagy elnézik a másik ember másságát. Mindezt derűsen, szellemi fölényük tudatában teszik, ami nem bántó, sőt igen gyakori, hogy kicsit fanyar, flegmatikus humoruk kimondottan kellemes és vonzó. Az ilyen Vízöntő-hangsúlyos emberben is mindig ott lappang a megváltoztatás lehetősége, de megmarad az elgondolás szintjén, és nem érez semmi kényszerítő erőt, hogy ezért cselekedjék is valamit.
Az előbbiekkel függ össze az is, hogy a Vízöntőt gyakran kapcsolatba hozzák a clownnal, a bohóccal. Ez nem véletlen. Mert mi is a bohóc legsajátosabb tudománya? Az, hogy kipellengérezve, élére állítva a szórakoztatás, a humor elfogadható köntösébe öltöztetve igen nagy igazságokat mond ki, éles visszásságokra utal, és nagy emberi gyengeségeket, visszaéléseket, gonosz hajlamokat leplez le. Ez a képesség lelhető fel a Vízöntőben. Élesen látja a visszásságokat, jól tudja, mi lenne helyes, másoknál tisztában érzi, hogy változtatni kellene, ugyanakkor ereje, energiája, kezdeményezőkészsége nincs erre, körülmények nem megfelelőek, nincs partnere hozzá. Ebből következik, hogy ezt a belső szellemi fölényét humorban oldja föl, feláldozva a saját komolyságát, tudatosan teszi nevetségessé önmagát. Sokszor csak így tudja kifejezni szabadságvágyát és belső függetlenségi igényét, aminek megvalósítására nincs lehetősége.
Egyetlen embertípus sem igényli annyira a civilizált környezetet, mint a Vízöntő-szülött. Ez a hajlama a városhoz való vonzódásában is megnyilvánul. Azonban azok is, akik nem városban élnek, előbb -utóbb megteremtik maguknak a civilizált arculatot mutató környezetet.
|